logo

logo
logo
INFOLINKA:
+421 902 621 669
info@dgautodoplnky.sk
VOLAJTE NÁM:
od 8:00 do 20:00
6 dní v týždni
E-shop
Chcete sa
<<  2/3 >>

JLM Diesel Anti-Bacteria 1L -zabraňuje tvorbe rias

JLM Diesel Anti-Bacteria 1L -zabraňuje tvorbe rias

JLM Diesel Anti-Bacteria 1L -zabraňuje tvorbe rias

  0 / 5
Počet hodnotení: 0    | 

Popis

zabraňuje tvorbe rias v naftových a bionaftových palivových skladovacích nádržiach
Kód produktu: JLM25810

 • JLM Diesel Anti-Bacteria 1L -zabraňuje tvorbe rias

   

  Výhody

  - minimalizuje rast rias v skladovacích nádržiach pre naftu a bionaftu

  - preventívne zabraňuje množeniu baktérií v nafte

  - čistí palivový systém

  - zabraňuje upchatiu palivového filtru

   

  Palivo vyrobené z ropy pozostáva z chemických prvkov, ktoré sú nebezpečné pre životné prostredie, vrátane vysoko toxickej síry. Biopalivoje vyrobené z kombinácie prírodných olejov alebo tukov. Kľúčovým environmentálnym prínosom bionafty je to, že tento čistý rastlinný olej je biologicky odbúrateľný. Bionafta neobsahuje žiadne toxické látky, ako napríklad síru, aromáty alebo iné zložky ohrozujúce životné prostredie.

   

  S cieľom znížiť množstvo toxických výfukových plynov vlády požadujú, aby dodávatelia pohonných hmôt zmiešali predpísané percento bionafty s naftou získanou z ropy. Od roku 2008 platí celosvetová norma, ktorá stanovuje maximálne prípustné množstvo síry v palive. Úroveň síry sa znižuje zmiešaním bionafty s ropnou naftou. Stále viac krajín povinne miešania určité percento bionafty do štandardnej nafty. Naftu obsahujúca bionaftu možno rozpoznať písmenom B, za ktorým nasleduje číslo; B5, B15, B20 alebo B90. Čísla 5, 15, 20 a 90 označujú percento bionafty prítomnej v motorovej nafte získanej z ropy.

   

  Riasy ako surovina pre bionaftu

  Jednou zo surovín, z ktorých sa vyrába bionafta, sú riasy. Vo zvýšenej miere sa nafta z rias považuje za tretiu generáciu biopalív a v dôsledku toho jej využívanie stále rastie. Všetky palivá obsahujú určité množstvo vody. Diesel je menej rafinovaný (filtrovaný) ako benzín, takže obsahuje viac vody. Bionafta je hygroskopická, čo vďaka jej chemickému zloženiu priťahuje vlhkosť z okolia. Kombinácia relatívne väčšieho množstva vody v štandardnej nafte a hygroskopickým vlastnostiach bionafty znamená, že v nafte je väčšie percento vody.

   

  Práve táto vtlhkosť spôsobuej množenie baktérií a rast rias v vnafte. Rovnako ako ostatné rastliny, riasy tiež rastú rýchlejšie keď stúpa teplota. Jednou výhodnou vlastnosťou síry je, že obmedzuje rast rias. Avšak, keďže množstvo síry v palive sa v súčasnosti postupne znižuje, riasy majú viac možností rastu v skladovacích  nádržiach a v palivovom systéme.

   

   

  Kal blokuje palivový systém
  Vytvorené riasy v palive je možné vizuálne vidieť ako kal a tento kal sa postupne hromadí v skladových nádržiach paliva a palivovom systéme. Kal sa šíri z palivovej nádrže na palivový filter cez palivové potrubie. Palivový filter dieselového motora obsahuje odlučovač vody, ktorý zachytáva vlhkosť nafty a zabraňuje vode vniknúť do palivového čerpadla, vstrekovačov nafty a motora. Kal z rias sa hromadí vo filtri a po určitom čase zablokuje filter. Výsledkom toho je, že do motora nebue vstrekované dostatok palivo, kôli upchtému palovovému filtru. A v určitom bode už ani nebude štartovať, pretože palivo sa nedostane do motora.

  Vozidlo potom musí byť odvezené do servisu. V servise sa zistí, že v palivovom filtri je kal, takže bude musieť byť vymenený. Ale rast rias v palivovej nádrži a potrubiach bude pokračovať rovnako ako predtým a problémy sa môžu opakovať.

  Ďalším nepriaznivým účinkom rias v palive je, že môžu spôsobiť poruchy palivového čerpadla a vstrekovačov nafty. Vďaka prísnym environmentálnym požiadavkám sú tieto časti čoraz presnejšie a zároveň citlivejšie na čistotu paliva. Dokonca aj najmenšie častice, neviditeľné bežným ohľadom, môžu spôsobiť vážnu chybu v špičkovej technológii. Skutočnosť, že komponenty podliehajú extrémnym požiadavkám na presnosť a kvalitu má za následok ich vysokú cenu. Preto je lepšie predchádzať poruche.

  Potrebné vyčistiť celý palivový systém
  Je veľmi dôležité nielen vymeniť palivový filter, ale aj vyčistiť celý palivový systém. Diesel Anti-Bacteria obsahuje produkt, ktorý zabíja živé organizmy, ako napríklad riasy. Pozor: tento produkty neodstraňujú namnožené riasy, ale zabraňuje ich rastu. V extrémnych prípadoch budú namnožené riasy v palivovom systéme tak veľké, že už ich nebude možné vyčistiť prísadou. Jediným riešením v tomto prípade bude ručné vyčisteniev servise. Po manuálnom vyčistení prísada JLM Anti-Bacteria zabráni rastu rias a udržuje palivový systém čistý.

  JLM Anti-Bacteria je vhodná pre všetky systémy skladovacích nádrží pre naftu a bionaftu, systémy na prepravu paliva a všetky dieselové motory s turbom i bez nich a všetky systémy Common Rail, ktoré bežia na bežnej motorovej nafte.

   

   

  Dávkovanie osobné autá
  - Pre osobné automobily a ľahké úžitkové vozidlá je k dispozícii balenie s objemom 250 ml. 

  - dávkovanie v pomere 1:1000

  - na 50 litrov paliva pridajte do nádrže 50 ml.

   

  Dávkovanie veľké palivové nádrže 

  - Na väčšie palivové nádrže je k dispozícii nádoba s objemom 1 liter

  - určené pre poľnohospodrske stroje, skladovacie naftové nádrže, prepravné nádrže

  - dávkovanie v pomere 1:1000

  - na nádrž 1000L nafty pridajte 1L JLM Anti-Bacteria

  - najlepši pridať pred napúštaním nádrže, kôli dobrému premiešaniu

   

   

  Návod na aplikáciu v nádržiach kontaminovaných riasou

  Diesel Anti-Bacteria má optimálny účinok, ak v palivovom systéme, alebo nádrži pôsobí aspoň 24 hodín.

  JLM odporúča nasledovný spôsob čistenia:

  1. Určite množstvo paliva v plnej nádrži
  2. Vypočítajte množstvo aditíva Anti-Bacteria aby bol zachovaný pomer dávkovania ako 1: 1000
  3. Nádrž by nemala byť úplne plná, aby bolo možné dotankovať a tak došlo k dostatočnému premiešaniu aditíva
  4. Na odstránenie akejkoľvek vody použite odtok na spodnej časti palivovej nádrže.
  5. Ak je v nádrži veľa kalu, najskôr ju dôkladne vyčistite.
  6. Pridajte vypočítané množstvo JLM Diesel Anti-Bacteria do nádrže.
  7. Dotankujte naftu, aby došlo k premiešaniu aditíva.
  8. Diesel Anti-Bacteria sa automaticky zmieša s palivom pri plnení
  9. Nepoužívajte vozidlo po dobu 24 hodín, aby Anti-Bacteria mohla správne vykonávať svoju prácu
  10. Opäť použite odtok, aby ste odstránili vodu s mŕtvymi riasami
  11. Ošetrené palivo je teraz pripravené na normálne použitie. Zároveň je palivo dostatočne aditivované, aby čistilo celý palivový systém.

   

  DÔLEŽITÉ: ak je palivový systém silne kontaminovaný kalom, slizom alebo kondenzovanou vodou, musí sa nádrž manuálne vyčistiť predtým, než bude do nafty pridaný prípravok JLM Diesel Anti-Bacteria . V tomto prípade odporúčame skontrolovať aj palivový filter. V prípade potreby vymeňte palivový filter.

   

 • JLM

 •  

  Cena dopravy a expedícia tovaru 

  Cena dopravy už od 2,30 € 
   

  Ponúkame Vám na výber   3  spôsoby dopravy tovaru  :

  1. Slovenská pošta   -EXPRES KURIÉR 

  Slovenskou poštou zasielame tovar kurierom 1.triedou s doručením do 1-2 pracovného  dňa od expedície z nášho skladu, na poštu alebo na adresu  do hmotnosti 29 kg.

  Cena dopravy :      Poštový kuriér - doručenie na adresu (3,00 €)

                                        Doručenie na poštu - dobierka (2,30 €)

   

  2. Kuriérská spoločnosť SDS

  Kuriérska spoločnosť SDS  - vám doručí zásielku nasledujúci pracovný deň od expedície z nášho skladu   priamo domov, alebo do práce. Pred doručením vás bude vodič kontaktovať a dohodne si s vami čas doručenia. Doručenie zásielky je možné odložiť na neskôr.

  Cena dopravy :  Kuriérska služba SDS (3,60 €)

   

  EXPEDÍCIA TOVARU  :

  1. Ak je tovar Skladom, expedujeme do 24 hodín.
  2. Ak je u tovaru na stránke nápis Skladom u dodávateľa je expedovaný podľa kapacitných možností v čo najkratšom čase, o presnom termíne dodania informujeme kupujúceho.
  3. Ak sa v objednávke nachádza viacero tovarov a služieb a časť z nich nie je skladom, o predpokladanom  termíne dodania  informujeme  kupujúceho.

  Tovar je pri doprave bezpečne zabalený. Pri preberaní tovaru vždy skontrolujte nepoškodenosť obalu i samotného tovaru ! V prípade poškodenia spíšte s pracovníkom kuriérskej - doručovacej služby alebo s pracovníkom Slovenskej pošty  protokol o škode a tovar nepreberajte .Vyplňte reklamačný formulár a po uznaní reklamácie vám zdarma doručíme nový tovar.

   

  Možnosti platby :

  Vážení zákazníci  v našom e shope dgautodoplnky.sk je možné platiť nasledujúcimi spôsobmi  

   

  1. Platba na dobierku  - tovar uhradíte  priamo kuriérovi pri preberaní  alebo u priehradky  na pošte.

   

   2. Online platba kartou -  tovar uhradíte vašou platobnou kartou  pri potvrdení objednávky -  tlačidlo objednávka s povinnosťou platby

   

  3. Online platba cez bankové tlačítko (internet banking) -  tovar uhradíte cez bankové tlačítko , váš internet banking   pri potvrdení objednávky -  tlačidlo objednávka s povinnosťou platby

   

  4. Bankovým prevodom na účettovar uhradíte vopred na náš bankový účet 

  Po potvrdení objednávky dostanete e-mail s predfaktúrou. Na nej nájdete variabilný symbol, ktorý uveďte pri  platbe.Tovar vám zašleme po pripísaní platby na náš účet. 

  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
  č.ú.: 1451409002
  IBAN: SK5811110000001451409002
  SWIFT: UNCRSKBX

   

  5. Osobný odber - Hotovostná platba pri odbere tovaru ,po dohode v rámci Žiliny, ZADARMO 

   

  6. Nákup na splátky cez HOME CREDIT  Nákup na splátky je možné využiť pri nákupe tovaru v celkovej maloobchodnej cene od 80 € s dph 

   

  7. Nákup na splátky cez Quatro - Nákup na splátky je možné využiť pri nákupe tovaru v celkovej maloobchodnej cene od 100,00€ do 3.000,00€, s potvrdením o príjme manželky/manžela až do 7.000,00€. V prípade, že ste držiteľom striebornej Quatro karty máte možnosť nakúpiť až do výšky 5.000,00€, s potvrdením o príjme manželky/manžela až do 7.000,00€.

                         

   

 • Diskusia k produktu

  Pridať príspevok

  K tomuto produktu ešte nie sú pridané žiadne príspevky
  Pridať príspevok
  Meno *:
  Hodnotenie *:
   

   

   

   

   

  Text *:
   
 • Opýtajte sa na produkt
  Vaše meno *

  Vaša e-mailová adresa *

  Vaša otázka

  Našli ste lepšiu cenu?


  * Polia označené hviezdičkou sú povinné<<  2/3 >>

Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


 
Váš Renault Megane na Autopes.cz
Citroën na Autopes.cz
Skoda Fabia na autopes.cz
Doprava už od 2,30 €
Bezpečný nákup
Nákup aj bez registrácie
Platba kartou
Individuálny prístup
TRADE GRUPPE s.r.o.
Revolučná 3290/5
010 01, Žilina

IČO: 51 021 412
DIČ: 2120575105
 

© Všetky práva vyhradené - www.dgautodoplnky.sk

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
$( document ).ready(function() { $('.cart_page').before('
 
'); /* $('#body_463').css('width','100%'); $('#cont_lmr1_463').css('width','100%'); $('#cont_m1_463').css('width','1000px'); $('#bg_subsegment_84').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_85').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_87').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_94').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_185').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_891').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_3758').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_171').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_172').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_3730').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_3716').css('width','100%'); $('#bg_subsegment_3729').css('width','100%'); $('#seg_tabs_columns_col_id32').css('width','100%'); $('#seg_tabs_columns_col_id33').css('width','100%'); $('#menu_structure_main_302_1').css('width','100%'); $('#menu_structure_main_452_1').css('width','100%'); $('.popout_bottom_box_inner').each(function() { $(this).css('width','100%'); }); */ /*alert('OK');*/ /*
 
');*/ });